Busko-Zdrój

Mickiewicza

Bristol Aparthotel zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju. Położone w południowej części Województwa Świętokrzyskiego miasto znajduje się w czołówce kurortów uzdrowiskowych w kraju oraz za granicą. Według danych GUS w 2013 roku obłożenie w Busku-Zdroju wynosiło 68,2% i było jednym z największych w całym kraju.

Liczne atrakcje

Nida4

Busko- Zdrój to jedno z najbardziej słonecznych miast w Polsce, a dzięki wielu atrakcjom, wliczając miejscowe i okoliczne zabytki, wydarzenia kulturalne w regionie oraz piękne okolice krajobrazowe z licznymi szlakami i ścieżkami turystycznymi, zachęca kolejnych turystów do odwiedzin.

Sanus per aquam

Marconi1

Największymi bogactwami uzdrowiska Busko-Zdrój są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna „Buskowianka Zdrój”. Bogata oferta kuracji zalecanych przy schorzeniach narządu ruchu, problemach dermatologicznych oraz leczeniu cukrzycy, dny moczanowej i miażdżycy, przyciąga rok rocznie liczne grono kuracjuszy.

Inwestycje

Tężnia

Dzięki nowym inwestycjom Busko- Zdrój zmienia swoje oblicze. Odnowiona promenada i rynek, czy rozbudowa Parku Zdrojowego to tylko część realizacji, które znacznie wpłynęły na estetykę i prestiż części zdrojowej miasta.
Tężnia, pijalnia wód, oranżeria to kolejne nadchodzące inwestycje, które swoją atrakcyjnością przyciągną nowych turystów i kuracjuszy.